Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1991 - покрената е тужба против Virgin Records зашто Paula Abdul наводно не пее во целост на нејзиниот албум "Forever Your Girl". Virgin го добиваат спорот.
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 1963 - роден е синот на Синтија и Џон Ленон, Џулиен за кого Пол Макартни ќе ја напише Hey Jude.
  • 1989 - USA No1 Roxette “The Look” 1 w.
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје