Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • 1991 - покрената е тужба против Virgin Records зашто Paula Abdul наводно не пее во целост на нејзиниот албум "Forever Your Girl". Virgin го добиваат спорот.
  • 1963 - роден е синот на Синтија и Џон Ленон, Џулиен за кого Пол Макартни ќе ја напише Hey Jude.
  • 2000 - USA No1 Santana feat. Product G&B “Maria Maria” 10 w.
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје