Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1963 - роден е синот на Синтија и Џон Ленон, Џулиен за кого Пол Макартни ќе ја напише Hey Jude.
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 1989 - USA No1 Roxette “The Look” 1 w.
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • 1975 - Minnie Riperton добива златен сертификат за "Lovin' You".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје