5. Ayana - Не ме моли


Музички времеплов
  • 2000 - Eminem го започнува 8-неделниот престој на првото место на американската албумска листа со дебито 'The Marshall Mathers LP'.
  • 2004 - USA No.1 Fantasia 'I Believe'
  • 1975 - Rolling Stones стануваат првиот рок бенд што добива одликување за продажбата на албумите во Русија.
  • 2000 - Bon Jovi доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Crush'.
  • 1994 - Oasis за првпат се наоѓаат на насловната страна на влијателниот магазин NME.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје