Плеј листа 18.11.2019


Wonders
Klingande
62
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
47
Lost Frequencies
Like I Love You
11
Thank U Next
Ariana Grande
8
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
12
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
16
Without Me
Halsey
13
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
4
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
54
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
20
Музички времеплов
  • 1993 - Пејачот на Pearl Jam, Eddie Vedder, уапсен е во Њу Орлеанс заради рушење на јавниот ред и мир зашто предизвикал тепачка во бар.
  • 1960 - Родена е Kim Wilde. 'You Keep Me Hanging On'
  • 2003 - Поради обвинувањата за сексулано малтретирање на 12-годишно момче, полицијата насилно влегува на имотот на Michael Jackson, Neverland. Jackson ги отфрла обвинувањата.
  • 1941 - Роден е Con Clusky од Bachelors. 'Diane'
  • 1992 - Black Sabbath добиваат своја ѕвезда на Rock Walk во Холивуд.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје