Топ 10 @ 10 28.10.2019


1
1995 (Original Mix)
&ME
4 | 5 Недели во листата
11
2
Melodia(Original mix)
DSF
| 1 Недела во листата
5
3
The End (Original Mix)
Budakid
| 1 Недела во листата
3
4
E'na Pasione (Original Mix)
Birds of Mind
3 | 2 Недели во листата
3
5
Temple of Time (Original)
Mark Alow
| 1 Недела во листата
4
6
Spellbound (Original Mix)
Matthew Dekay
4 | 5 Недели во листата
3
7
Creme (Original Mix)
Sebastien Leger, Roy Rosenfeld
4 | 3 Недели во листата
3
8
The witness
Crazy P
4 | 3 Недели во листата
4
9
Yume (Sabb Edit)
Dorian Craft, LVTECE
3 | 2 Недели во листата
4
10
Underworld (Volen Sentir Remix)
Nacho Varela, Cruz Vittor, Nauel
2 | 4 Недели во листата
6
Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Kim Wilde. 'You Keep Me Hanging On'
  • 1993 - Пејачот на Pearl Jam, Eddie Vedder, уапсен е во Њу Орлеанс заради рушење на јавниот ред и мир зашто предизвикал тепачка во бар.
  • 1992 - Black Sabbath добиваат своја ѕвезда на Rock Walk во Холивуд.
  • 1978 - Billy Joel го добива првиот американски бр.1 албум '52nd Street'. My Life
  • 1941 - Роден е Con Clusky од Bachelors. 'Diane'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје