Хит Парада 25.01.2020


1
Blue
Tiesto & Steve Appleton
1 | 3 Недели во листата
2
2
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
1 | 3 Недели во листата
0
3
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
| 7 Недели во листата
0
4
Blinding Lights
The Weeknd
| 6 Недели во листата
3
5
Rare
Selena Gomez
5 | 2 Недели во листата
3
6
Fly
Lucky Daye
5 | 2 Недели во листата
0
7
Everything I Wanted
Billie Eilish
2 | 8 Недели во листата
4
8
You Should Be Sad
Halsey
9 | 2 Недели во листата
2
9
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
| 1 Недела во листата
2
10
Underdog
Alicia Keys
| 1 Недела во листата
2
11
Sweettalk My Heart
Tove Lo
2 | 3 Недели во листата
0
12
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
6 | 3 Недели во листата
3
13
Original
Sia
8 | 2 Недели во листата
1
14
Shaken
LP
1 | 7 Недели во листата
0
15
Time Machine
Alicia Keys
8 | 4 Недели во листата
1
16
Adore you
Harry Styles
7 | 5 Недели во листата
3
17
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
9 | 10 Недели во листата
1
18
Yummy
Justin Bieber
4 | 3 Недели во листата
0
19
Lose You to Love Me
Selena Gomez
7 | 11 Недели во листата
1
20
Better Half Of Me
Tom Walker
8 | 10 Недели во листата
1
21
Better Off Without You
Becky Hill
| 1 Недела во листата
0
22
Before You Go
Lewis Capaldi
4 | 7 Недели во листата
3
23
Ritmo (Bad Boys For Life)
Black Eyed Peas x J Balvin
7 | 6 Недели во листата
0
24
Watermelon Sugar
Harry Styles
6 | 8 Недели во листата
3
25
Put A Little Love On Me
Niall Horan
5 | 5 Недели во листата
3
26
New Me
Ella Eyre
| 1 Недела во листата
0
27
Pump It Up
Endor
4 | 3 Недели во листата
0
28
ROXANNE
Arizona Zervas
3 | 4 Недели во листата
1
29
Stop This Flame
Celeste
| 1 Недела во листата
0
30
Power Over Me
Dermot Kennedy
3 | 5 Недели во листата
3
Музички времеплов
  • 1969 - UK No.1 Fleetwood Mac 'Albatross' (нивни едниствен брит.бр.1 сингл)
  • 1964 - Роден е Roddy Frame, гитарист, вокалист и текстописец во Aztec Camera. 'Somewhere In My Heart'
  • 1972 - Тројниот албум 'The Concert For Bangladesh' доаѓа на првото место на британската албумска листа. Проектот е организиран од George Harrison за помош на настраданите од војната и гладот во Бангладеш.
  • 2001 - Њујоршката компанија SoundScan објавува листа на најпродавани постхумни албуми. На ваквата листа Doors се 5-то место, Eva Cassidy е 4-та, Jimi Hendrix е трети, Bob Marley е втор и прв е 2Pac.
  • 1979 - 16-годишната Brenda Spencer убила двајца и ранила уште 9-мина, пукајќи од својот дом во влезот на основно училиште во Кливленд. КОга ја прашале зошто го сторила тоа, таа одговорила “I don't like Mondays (Не сакам понеделници)”. Според овој настан Boomtown Rats ја создаваат песната I don't like Mondays.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје