Најбарани 24.02.2020


1
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
8
2
Stargazer
Davi
7
3
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
5
4
Meraki (Original mix)
BROSS
5
5
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
5
6
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
4
7
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
4
8
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
4
9
Right On
Space Motion
4
10
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
4
11
Stop This Flame
Celeste
2
12
Fly
Lucky Daye
2
13
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
1
14
Physical
Dua Lipa
1
15
Blue
Tiesto & Steve Appleton
1
16
Rare
Selena Gomez
1
17
Say So
Doja Cat
1
18
To Die For
Sam Smith
0
19
Cuz I Love You
Lizzo
0
20
Те спомнувам
Ареа
0
Музички времеплов
  • 1982 - На Brit Awards, Police земаат награда за најдобра британска група, а Adam And The Ants за најдобар албум за 'Kings Of The Wild Frontier'.
  • 1942 - Роден е Paul Jones, пејач и свирач на армоника во Manfred Mann, актер и радио презентер (1964 UK & USА No.1 'Do Wah Diddy Diddy).
  • 1969 - Со настапот во Royal Albert Hall, Jimi Hendrix Experience го имаат последното појавување во живо во В.Британија.
  • 2005 - Поранешниот вокалист и гитарист на Orange Juice, Edwyn Collins, пренесен е во болница поради излив на мозокот.
  • 1973 - USА No.1 Roberta Flack 'Killing Me Softly With His Song'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје