Carl Cox in Sofija 2004

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1965 - Beatles поставуваат нов рекорд за најпосетен поп концерт. Во Њујорк настапуваат пред 55.600 обожаватели.
  • 2000 - На David Bowie и сопругата Iman им се раѓа првото дете, ќерката Alexandria Zahra Jones.
  • 1960 - UЅА No.1 Elvis Presley 'It's Now Or Never'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје