EXIT 2009

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
  • 1933 - Роден е Bill Pinkney од The Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 2000 - На David Bowie и сопругата Iman им се раѓа првото дете, ќерката Alexandria Zahra Jones.
  • 1992 - INXS го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Welcome To Whoever You Are'.
  • 1960 - UЅА No.1 Elvis Presley 'It's Now Or Never'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје