EXIT 2010

Музички времеплов
  • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
  • 1965 - Beatles поставуваат нов рекорд за најпосетен поп концерт. Во Њујорк настапуваат пред 55.600 обожаватели.
  • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1992 - USА No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје