Sea Dance Festival 2015

Музички времеплов
  • 1965 - Beatles поставуваат нов рекорд за најпосетен поп концерт. Во Њујорк настапуваат пред 55.600 обожаватели.
  • 1992 - INXS го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Welcome To Whoever You Are'.
  • 1992 - USА No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • 1972 - Роден е Mike Graham, вокалист во Boyzone.
  • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје