Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • 1997 - UK No.1 Eternal 'I Wanna Be The Only One'
  • 1998 - Geri Halliwell ги напушта Spice Girls поради големи разлики со останатите членки.
  • 1980 - USА No.1 Lipps Inc 'Funkytown'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје