Емисии


Антена Викенд

Најголемите викенд хитови, подсетување на важни и интересни настани од изминатата недела, секој викенд е посветен на некоја група или пејач. Информации од културата, шоубиз и интеракција со слушатели преку СМС пораки.
Водител: Тони
Термин: сабота од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1953 - Роден е Fabrice Morvan од Milli Vanilli.
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • 2000 - UK No.1 Madison Avenue 'Don't Call Me Baby'
  • 1977 - USA No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје