Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • 1997 - UK No.1 Will Smith 'Men In Black'
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје