Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Troggs 'Wild Thing'
  • 1991 - Полицаец е приморан да го уништи билетот за возење даден на Axl Rose за неговата лимузина, зашто било направено погрешно свртување.
  • 1968 - Beatles го затвараат својот бутик Apple во Лондон. Преостанатата роба им ја делат на случајните минувачи.
  • 2000 - Деветмина обожаватели на Pearl Jam загинуваат, откако на настап на групата во Данска биле прегазени во близина на сцената.
  • 1986 - Boy George добива казна од 250 фунти поради поседување хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје