Емисии


Неделна викенд програма

Викенд релаксација и будење со најголемите хитови на радио, пропратено со информации за временската прогноза, вести од културата, актуелни настани, најнови музички информации, интеракција со слушатели.
Водител: Мартин
Термин: недела од 10 до 13 часот
Музички времеплов
  • 1975 - премиера на специјална ТВ емизија за Alice Cooper, "Welcome To My Nightmare: The Making Of A Record Album".
  • 2004 - UK No1 Eamon “F*** It (I Don’t Want You Back)” 4 w.
  • 1992 - UK No1 Right Said Fred “Deeply Dippy” 3 w.
  • 1987 - USA No1 Aretha Franklin & George Michael “I Knew You Were Waiting” 2 w.
  • 1981 - британскиот прогресивен рок бенд Yes најавува распад. Подоцна ќе се реобединуваат уште неколку пати.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје