Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • 1980 - Родена е Venessa Carlton (2002 UK No.6 'A Thousand Miles').
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје