Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 2000 - Мајка му на Eminem го тужи својот син со 10 милиони долари оштета за навреда на личноста со стиховите "Мајка ми пуши повеќе травки и од мене" дел од хитот на раперот 'My Name Is'.
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1945 - Родена е Little Eva. Била бејбиситерка кај Carole King и Gerry Goffin кои ја убедиле да сними песна што тие ја напишале. Песната е 'The Loco- Motion' и станува американски бр.1 хит.
  • 1975 - Американскиот пејач и текстописец Tim Buckley умира од предозираност со хероин и морфиум.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје