Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 2004 - Courtney Love добива укор од судот во Лос Анџелес зашто доцнела 5 часа на сослушување. Обвинета е зашто додека била под дејство на дрога нападнала недолжна жртва.
  • 1978 - Peter Frampton во сообраќајка на Бахамите си ги крши едната рака и неколку ребра.
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје