Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • 1985 - На аукција во Њујорк, Rolls-Royce лимузината на John Lennon продадена е за рекордни над 1,8 милиони долари.
  • 1945 - Родена е Little Eva. Била бејбиситерка кај Carole King и Gerry Goffin кои ја убедиле да сними песна што тие ја напишале. Песната е 'The Loco- Motion' и станува американски бр.1 хит.
  • 1975 - Американскиот пејач и текстописец Tim Buckley умира од предозираност со хероин и морфиум.
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје