Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1998 - USА No.1 Mariah Carey 'My All'
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје