Плеј листа 14.07.2020


Wonders
Klingande
69
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
52
Lost Frequencies
Like I Love You
21
Thank U Next
Ariana Grande
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
18
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
21
Without Me
Halsey
21
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
7
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
68
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
30
Музички времеплов
  • 1973 - Пијан возач го убива Clarence White од The Byrds додека тој ја сместувал опремата за концерт во Калифорнија.
  • 1973 - За време на концерт во Холивуд, Phil Everly ја крши гитарата и револтирано си заминува од сцената. Don сам го завршува сетот и објавува дека Everly Brothers се разидуваат.
  • 2002 - Red Hot Chili Peppers започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘By The Way.’
  • 1997 - Во В. Британија започнува да се продава чипс Spice Girls. До крајот на годината ќе се продадат над 16 милиони пакувања
  • 1984 - Phillip Wynne, пејач во Detroit Spinners на 43 години починува на сцената на еден концерт. Working My way Back To You
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје