Мак Топ 5 19.05.2019


1
Се одбирам себе
Александра Јанева
2 | 3 Недели во листата
4
2
Одведи ме
Sound Check
1 | 3 Недели во листата
16
3
Спомени
Горан Папаз и Танче Гроздановски
1 | 4 Недели во листата
2
4
Да не е млако
Meto Di Flash
1 | 2 Недели во листата
0
5
Пробај да ми бидеш
Дупер
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1970 - Со настапот во Њукесл, Англија, Grateful Dead го имаат првиот настап надвор од САД.
  • 1953 - Роден е Rick Fenn од 10CC (1975 UK No.1 & US No.2 'I'm Not In Love', плус уште 10 други британски топ 40 хитови, меѓу кои и два бр.1).
  • 2002 - Во Лондон е премиерата на претставата 'Up For Grabs' со Madonna во главната улога. Публиката се жали дека гласот и бил тивок и не се разбирале репликите што ги кажува.
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • 1979 - По расправија со издавачката компанија, Tom Petty објавува банкрот и долг од 575.000 долари. По ова следува долготраен судски процес со компанијата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје