Хит Парада 18.05.2019


1
ME!
Taylor Swift feat. Brendon Urie
4 | 3 Недели во листата
2
2
No New Friends
LSD, Sia, Diplo, Labyrinth
1 | 5 Недели во листата
1
3
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
1 | 5 Недели во листата
3
4
Play god
Sam Fender
1 | 8 Недели во листата
3
5
Chlorine
Twenty one pilots
1 | 8 Недели во листата
1
6
Hustle
Pink
| 6 Недели во листата
1
7
Times wont change me now
Circa Waves
| 4 Недели во листата
0
8
Late Night Feelings
Mark Ronson feat. Lykke Li
1 | 5 Недели во листата
0
9
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
| 1 Недела во листата
1
10
Love Is On The Line
Jack Savoretti
| 1 Недела во листата
0
11
Bad Boy
Billie Eilish
3 | 7 Недели во листата
0
12
If I Can't Have You
Shawn Mendes
2 | 2 Недели во листата
0
13
By The River
Klingande
2 | 10 Недели во листата
0
14
Carry On
Kygo and Rita Ora
2 | 4 Недели во листата
3
15
Stay (Don't Go Away)
David Guetta feat Raye
| 1 Недела во листата
0
16
Broken & Beautiful
Kelly Clarkson
8 | 2 Недели во листата
0
17
So Am I
Ava Max
3 | 8 Недели во листата
2
18
Lemonade Drip
Ricky Dietz
3 | 7 Недели во листата
0
19
Unforgetable
Nico Santos
1 | 7 Недели во листата
1
20
Leaning On Myself
Anna Of The North
4 | 6 Недели во листата
0
21
SOS
Avicii & Aloe Blacc
4 | 5 Недели во листата
1
22
All Day And Night
Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer
1 | 6 Недели во листата
2
23
Boom
X Ambassadors
1 | 8 Недели во листата
0
24
Falling like the Stars
James Arthur
| 1 Недела во листата
0
25
Hold Me While You Wait
Lewis Capaldi
| 1 Недела во листата
0
26
Let Me Down Slowly
Alec Benjamin feat. Alessia Cara
7 | 4 Недели во листата
1
27
Told You So
HRVY
6 | 2 Недели во листата
0
28
Thinking About You
Ciara
15 | 4 Недели во листата
0
29
Sucker
Jonas Brothers
2 | 11 Недели во листата
1
30
Cool
Jonas Brothers
4 | 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1992 - Објавено е дека Freddie Mercury најголемиот дел од своето богатство, околу 10 милиони фунти, и ги препишал на својата долгогодишна пријателка Mary Austin.
  • 1953 - Роден е Rick Fenn од 10CC (1975 UK No.1 & US No.2 'I'm Not In Love', плус уште 10 други британски топ 40 хитови, меѓу кои и два бр.1).
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • 2000 - По неколку кавги со брат му Liam, Noel Gallagher ги напушта Oasis за време на европската турнеја. За преостанатите концерти заменет е со гитаристот Matt Deighton.
  • 1992 - Iron Maiden го добиваат третиот британски бр. 1 албум 'Fear Of The Dark'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје