Галерии

Музички времеплов
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • 2000 - По неколку кавги со брат му Liam, Noel Gallagher ги напушта Oasis за време на европската турнеја. За преостанатите концерти заменет е со гитаристот Matt Deighton.
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • 1979 - По расправија со издавачката компанија, Tom Petty објавува банкрот и долг од 575.000 долари. По ова следува долготраен судски процес со компанијата.
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје