Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • 1970 - Со настапот во Њукесл, Англија, Grateful Dead го имаат првиот настап надвор од САД.
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1979 - По расправија со издавачката компанија, Tom Petty објавува банкрот и долг од 575.000 долари. По ова следува долготраен судски процес со компанијата.
  • 1992 - Објавено е дека Freddie Mercury најголемиот дел од своето богатство, околу 10 милиони фунти, и ги препишал на својата долгогодишна пријателка Mary Austin.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје