Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови и ги слушате вашите омилени песни. Комуницираме интерактивно со слушателите, ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Мики & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје