Антена 5 Тим

Соња Панда

Соња Пандиловска

Музички новинар

Меѓу ветераните (по години) во екипата. Бидејќи сум голема спанка ми доделија попладневна смена. Кога не спијам сакам да се гушкам со мојата мачка Маза, да гледам DVD концерти, да играм табла и да се дружам со откачената екипа на Антена 5.

sonja@antenna5.fm
Стил
Pop, Rock, Dance
Фаворити
Robbie Williams, U2, Depeche Mode, The Beatles, David Bowie, Annie Lennox
Специјалност
Од се по нешто
Песни
Robbie Williams  “Feel”; Edwyn Collins – “A Girl Like You”; Nirvana – “The Man Who Sold The World”; Paul Van Dyk – “Let Go”
Музички времеплов
  • 1970 - USА No.1 Ray Stevens 'Everything Is Beautiful'
  • 1992 - Paul Simon се жени со пејачката Edie Brickell.
  • 1964 - Роден е Tom Morello, гитарист во Rage Against The Machine (1996 USА No.1 албум 'Evil Empire').
  • 1964 - USА No.1 Beatles 'Love Me Do'
  • 1955 - Роден е Nicky 'Topper' Headon од The Clash.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје