Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје