Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје