Мак Топ 5 20.05.2018


1
Дуке Б
Љубов
| 1 Недела во листата
10
2
Главен град на тагата
Владо Јаневски
| 1 Недела во листата
3
3
Во овој свет
Ѓоко Танески
| 1 Недела во листата
4
4
Чувај ме
ДНО
| 1 Недела во листата
3
5
Остави ме да бидам
My Tear
| 1 Недела во листата
145
Музички времеплов
  • 1985 - Dire Straits го добиваат вториот британски бр. 1 албум 'Brothers In Arms', бр. 1 и во САД и во уште 24 други земји. Се продава во над 20 милиони копии во светски рамки.
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1958 - Роден е пејачот, текстописец и гитарист во The Jam и познат соло изведувач, Paul Weller.
  • 1975 - Родена е членката на Fugees и соло изведувачка, Lauryn Hill.
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје