Топ 10 @ 10 02.12.2019


1
When You're Alone (Original Mix)
Freddie Frampton
| 1 Недела во листата
2
2
Mystery (Tale Of Us & Mathame Remix)
Adriatique
| 2 Недели во листата
1
3
I Don`t Feel Anything (Original Mix)
Armonica ft. Flu
| 1 Недела во листата
1
4
Garden (Original Mix)
&ME
| 2 Недели во листата
1
5
Lakota (Original Mix)
Dee Montero
2 | 3 Недели во листата
1
6
Imbalayé (Boddhi Satva Extended Remix)
Africanism Presents Bob Sinclar
5 | 2 Недели во листата
1
7
Melodia(Original mix)
DSF
2 | 4 Недели во листата
1
8
Kiss Of The Seraph
Newman (I Love)
2 | 3 Недели во листата
2
9
Sunrise (Emotional Tourist Revisit)
Amadori
2 | 2 Недели во листата
2
10
The Life Behind Things (Original Mix)
Detroit Swindle
2 | 3 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1972 - Роден е Brian Molko, вокалист и гитарист во Placebo. Twenty Years
  • 1966 - USА No.1 Beach Boys 'Good Vibrations'
  • 2003 - Пејачот на Coldplay, Chris Martin, се жени со актерката Gwyneth Paltrow во Калифорнија. Истовремено парот објавува и дека очекува дете.
  • 1967 - Летајќи на концерт во Медисон, во ледената вода на езерото Монома се урива авионот што ги превезувал Otis Redding и неговиот бенд. Redding загинува, а со него и членовите на бендот Bar-Kays.
  • 1998 - Bruce Springsteen добива 2 милиони оштета за да се прекине продажбата на албум со раните снимки. Судскиот спор се водел меѓу Bruce и неговиот поранешен менаџер.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје