Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
44
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
19
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
15
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
62
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
22
Музички времеплов
  • 1968 - Албумот на Otis Redding, 'Dock Of The Bay' доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1988 - Dennis Lobban е обвинет за убиство на реге ѕвездата Peter Tosh. Јамајканскиот суд го осудува со бесење.
  • 2002 - Гитаристот на U2, 'The Edge' се жени со својата долгогодишна девојка Morleigh Steinberg. Се запознале кога таа била стомачна танчерка на турнејата Zoo TV на бендот. Меѓу гостите се Bono, членот на Eurythmics, Dave Stewart и Lenny Kravitz.
  • 1953 - Родена е Cyndi Lauper (1984 US No.1 'Time After Time', UK No.2 'Girls Just Want To Have Fun').
  • 1944 - Роден е Peter Asher од Peter and Gordon (1964 UK & US No.1 'World Without Love' - напишана од Lennon и McCartney). Во доцните 60-ти продуцент и шеф на Apple Records.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје