Надеж за Хаити 2010

Музички времеплов
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1989 - Gloria Estefan започнува 6 неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cuts Both Ways'.
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје