D Festival 2015

Музички времеплов
  • 1965 - UЅА No.1 Sonny & Cher 'I Got You Babe'
  • 1999 - UK No.1 Ronan Keating 'When You Say Nothing At All' UЅА No.1 Christina Aguilera 'Genie In A Bottle'
  • 1993 - UK No.1 Freddie Mercury 'Living On My Own' (негов прв соло британски бр.1)
  • 1985 - Michael Jackson нуди поголема сума од Yoko Ono и Paul McCartney за откуп на каталогот на ATV Music Publishing. Со понудени 47,5 милиони долари тој ги добива правата на над 250 песни напишани од Lennon и McCartney.
  • 1961 - Родена е пејачката и актерка Sarah Brightman.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје