Brit Awards 2003

Музички времеплов
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје