Party in the park in Birmingham 2005

Музички времеплов
  • 1989 - Gloria Estefan започнува 6 неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cuts Both Ways'.
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје