Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1972 - Откако шефот на CBS Records, Clive Davis се воодушевува од настапот на Aerosmith во Канзас, со нив потпишува договор вреден 125.000 долари.
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје