Емисии


John Digweed Transitions

Radio show with John Digweed
Водител: John Digweed
Термин: вторник од 23 до 24
Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'I Turn To You'
  • 1964 - UK No.1 Manfred Mann were 'Do Wah Diddy Diddy'
  • 1940 - Роден е John Stokes од Bachelors (1964 UK No.1 'Diane', плус уште 16 други британски топ 40 хитови).
  • 1971 - John Lennon заминува во Њујорк и никогаш повеќе во животот нема да има шанса да стапне на британска територија.
  • 1966 - USА No.1 Lovin Spoonful 'Summer In The City'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје