Емисии


Радио возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 16 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје