Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1982-магазинот Rolling Stone известува дека синот и ќерката на Frank Zappa, Dweezil и Moon Unit оформиле бенд наречен Fred Zeppelin. Првиот сингл им е наречен "My Mother is a Space Cadet."
  • 1944-во Мисисипи родена е Marry Wilson, членка на групата Supremes
  • 1948-во Лондон роден е басистот на групата Yes, Chris Squaer
  • 1967-USA No1 Rolling Stones – Ruby Tuesday
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје