Антена 5 Тим

Мартин

Мартин Делимитов

Програмски реализатор, Ди Џеј

Како најмлад член на Антена 5 Радио (од 2006 .) Мартин се естаблираше во своето љубено радио рекордно брзо, како и на музички, така и на физички план од тогаш неговата желба за слушање и пуштање музика расте се повеќе како и неговата желба да не биде на диета Free download my new mix "Through The Stars" http://www29.zippyshare.com/v/79497384/file.html

martin@antenna5.fm
Стил
Dance, Rock
Фаворити
Linking Park, Korn, Chicane, George Michael, Simply Red
Специјалност
DJ
Песни
Chicane – Autumn Tactics, Linking Park – One Step Closer, George Michael – Fast love
Музички времеплов
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • 1964 - Роден е Derek McKenzie од Shamen (1992 UK No.1 'Ebeneezer Goode').
  • 1964 - UK No.1 Cilla Black 'Anyone Who Had A Heart'
  • 1961 - USА No.1 Cubby Checker 'Pony Time'
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'Father Figure'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје