Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1961 - USА No.1 Cubby Checker 'Pony Time'
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • 1999 - UK No.1 Britney Spears 'Baby One More Time' (ќе стане најпродаван сингл во В.Британија за 1999 година)
  • 1967 - Pink Floyd го снимаат својот прв сингл 'Arnold Layne' и соработуваат со продуцентот Joe Boyd.
  • 1927 - Роден е Guy Mitchell (1957 UK & USА No.1 ‘Singing The Blues’ и уште над 10-ина други UK Top 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје