Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 2001 - USA No1 Janet “All For You” 7 w.
  • 1945 - роден е гитаристот на Deep Purple, Ritchie Blackmore
  • 1990 - UK No1 Madonna “Vogue” 4 w.
  • 1979 - UK No1 Art Garfunkel “Bright Eyes” 6 w.
  • 1974 - Pete Townshend настапува на добротворен концерт, за првпат како солист надвор од the Who.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје