Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1986 - Peter Gabriel го добива вториот британски бр. 1 албум 'So' на кој се хитовите 'Sledgehammer' и дуетот со Kate Bush, 'Don't Give Up'.
  • 1998 - UK No.1 Tamperer 'Feel It'
  • 1947 - Роден е Junior Campbell од Marmalade (1969 UK No.1 'Ob-La-Di Ob-La-Da').
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје