David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1986 - Peter Gabriel го добива вториот британски бр. 1 албум 'So' на кој се хитовите 'Sledgehammer' и дуетот со Kate Bush, 'Don't Give Up'.
  • 1969 - Plastic Ono Band ја снима 'Give Peace A Chance' додека трае кампањата 'во кревет' во канадски хотел.
  • 1947 - Роден е Junior Campbell од Marmalade (1969 UK No.1 'Ob-La-Di Ob-La-Da').
  • 1998 - Geri Halliwell ги напушта Spice Girls поради големи разлики со останатите членки.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје