Топ 10 @ 10 03.02.2020


1
Stargazer
Davi
| 1 Недела во листата
2
2
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
| 1 Недела во листата
2
3
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
2 | 3 Недели во листата
5
4
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
| 1 Недела во листата
3
5
Right On
Space Motion
3 | 3 Недели во листата
2
6
Meraki (Original mix)
BROSS
2 | 3 Недели во листата
3
7
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
4 | 3 Недели во листата
2
8
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
3 | 3 Недели во листата
2
9
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
2 | 3 Недели во листата
2
10
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
1 | 3 Недели во листата
3
Музички времеплов
  • 1967 - USА No.1 Buckinghams 'Kind Of A Drag'
  • 1989 - Fine Young Cannibals го добиваат единствениот британски бр.1 албум 'The Raw And The Cooked.'
  • 1962 - На викенд паузата од тренинзите со маринците, Everly Brothers настапуваат во шуто на Ed Sullivan, облечени во униформи со кратко потсрижени фризури, и го пеат новиот сингл 'Crying In The Rain'.
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 1954 - Роден е актерот и пејач John Travolta (1978 UK & USА No.1 хит со Olivia Newton John - 'You're The One That I Want').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје