Мак Топ 5 15.12.2019


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
1 | 2 Недели во листата
94
2
Оди си
Виктор Апостоловски
2 | 2 Недели во листата
34
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
2 | 2 Недели во листата
20
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
1 | 2 Недели во листата
13
5
Јави се
Мите Стоилков
| 1 Недела во листата
7
Музички времеплов
  • 1989 - Fine Young Cannibals го добиваат единствениот британски бр.1 албум 'The Raw And The Cooked.'
  • 1962 - На викенд паузата од тренинзите со маринците, Everly Brothers настапуваат во шуто на Ed Sullivan, облечени во униформи со кратко потсрижени фризури, и го пеат новиот сингл 'Crying In The Rain'.
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 1956 - USА No.1 Platters 'The Great Pretender'
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје