Хит Парада 15.02.2020


1
Underdog
Alicia Keys
| 4 Недели во листата
4
2
Physical
Dua Lipa
11 | 2 Недели во листата
3
3
Rare
Selena Gomez
1 | 5 Недели во листата
1
4
You Should Be Sad
Halsey
1 | 5 Недели во листата
1
5
Sweettalk My Heart
Tove Lo
1 | 6 Недели во листата
0
6
Those Kinda Nights
Eminem (Feat. Ed Sheeran)
6 | 3 Недели во листата
0
7
Only The Young
Taylor Swift
3 | 2 Недели во листата
0
8
Blue
Tiesto & Steve Appleton
1 | 6 Недели во листата
0
9
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
1 | 6 Недели во листата
0
10
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
| 1 Недела во листата
0
11
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
8 | 4 Недели во листата
0
12
Everything I Wanted
Billie Eilish
8 | 11 Недели во листата
2
13
Blinding Lights
The Weeknd
4 | 9 Недели во листата
2
14
New Me
Ella Eyre
| 4 Недели во листата
0
15
Stop This Flame
Celeste
2 | 4 Недели во листата
2
16
Never Seen the Rain
Tones and I
2 | 2 Недели во листата
0
17
No Judgement
Niall Horan
| 1 Недела во листата
0
18
Yummy
Justin Bieber
7 | 6 Недели во листата
0
19
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
4 | 6 Недели во листата
0
20
Tattoos Together
Lauv
| 1 Недела во листата
0
21
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
5 | 10 Недели во листата
0
22
Fly
Lucky Daye
3 | 5 Недели во листата
0
23
Say So
Doja Cat
| 1 Недела во листата
0
24
This Is The Place
Tom Grennan
3 | 2 Недели во листата
0
25
Before You Go
Lewis Capaldi
5 | 10 Недели во листата
0
26
Rabbit Hole
Camelphat (feat. Jem Cooke)
4 | 3 Недели во листата
0
27
Simmer
Hayley Williams
2 | 2 Недели во листата
0
28
Original
Sia
5 | 5 Недели во листата
0
29
Birthday
Anne-Marie
| 1 Недела во листата
0
30
Shaken
LP
6 | 10 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 2000 - Американскиот суд јавно објавува документи на ФБИ, преку кои се открива дека John Lennon ги поддржувал ирските републиканци. Британската влада барала ваквите документи да останат тајни.
  • 1954 - Роден е актерот и пејач John Travolta (1978 UK & USА No.1 хит со Olivia Newton John - 'You're The One That I Want').
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 1972 - Радиото KDAY од Лос Анџелес цел ден пушта две нови песни од Rolling Stones, откако добило украдени траки од домот на продуцентот на групата.
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје